sobota, 17 kwietnia 2010

lov'n
(I luve Daddy, I love Muuum)


ps. pytanie o model volvo? toż widać, że 940 ;) wycinanka z pamięci, bo samochodu wtedy nie było na parkingu...w niczym nie pomagałam, to była dla nas niespodzianka po powrocie z pracy.

czwartek, 15 kwietnia 2010

Ptasie szaleńssssssstwo
Kolory na drzewach ruszyły..
Słucham całodobowo zaokiennych skrzeczeń, pisków, miauków, pohukiwań i ćwierkania. Na cześć tego ptaszyska, co się drze nieprzerwanie od dwóch dni i już chrypnie, wypiję herbatę z sokiem malinowym.

A to mój chiński, powstały na bazie piłeczki ping-pongowej wróbelek z hurtowni ozdób.Paper and sticks, acrylic paint; this bird is not my work, but I love it ;)

A po wizycie u weterynarza dumanie nad rasami kotów...

Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę
Zamknęłam oczy, nie chcę słyszeć wiadomości, nie czytam i nie słucham dzienników.
Wczoraj kupiłam dwa zaległe TP, 2+3D i Arteon, oczywiście zasnęłam z twarzą w artykule o Maciejowskim - bez szczególnych antypatii, nie nie... tylko już dawno nie miałam tak wymiętolonej gazety do porannej kawy..

Zaciskam zęby i czekam na koniec tygodnia - medialny spektakl przypomina już arenę amfiteatru Flawiuszy z wywiadami i wypowiedziami rzucanymi na pożarcie tłumu. Marty mi szkoda; na jej oczach drugi raz szarpią ciałami rodziców.

Polecam refleksję L.Bukowskiego, fragment;
(...)
Gdzie to wszystko ginie w chrześcijaństwie zaprzęgniętym do odgrywania narodowego Spektaklu?
Rozpoczęto ( w sobotę) od modlitw, od jedynego i najprawdziwszego miejsca chrześcijańskiego współczucia dla ofiar, a teraz zdaje się nawet może z lekkim przestrachem hierarchowie dzielą miejsca w katedrach i sanktuariach, boją się, czy w dobrym miejscu wykuli otwory w ścianach dla trumien... A gdzie jest skromność, cisza, zawieszenie sądów, zdanie się na Boga - zrobisz ze mną, co zechcesz - gdzie to wszystko się podziało?
I przecież dla ludzi wierzących - to jest niewymazywalna perspektywa chrześcijańskiej wiary, pistis, jedyna przynależność: do Chrystusa - chodzi o to i jedynie o to, żeby Zmarły spotkał Chrystusa na drodze do Emaus ( o to trzeba się modlić), żeby ich drogi się przecięły, a nie żeby w dniu Ostatecznym spóźnił się na to spotkanie, bo musiał zagubiony krążyć po korytarzach i lochach i najpierw przywitać się z 30 królami i ich małżonkami i gwardią i paziami, i kucharzami, i rycerzami, i kompozytorami menuetów...
(...)

http://lechbukowski.blog.onet.pl/LXIX,2,ID404504437,RS1,n
Można tam wpisywać komentarze, o ile cokolwiek byłoby jeszcze do powiedzenia w tej sprawie. Mi się mówić już nie chce.-------------------------------------------------------------------------------------
Drobny uśmiech na dziś: dziecko smęciło się niemiłosiernie po domu (deszcz - wiadomo - dzieci - się - nuuuudzą) więc dostało muszelki winniczków (? pewnie to nie winniczki tylko koziorogi ;DDD). Ogląda je, porównuje i myśli.
Wiesz mamo, ten ślimor to miał wyjątkowy gust - jako jedyny różową muszelkę sobie zrobił, a wszystkie pozostałe - żółte w czarne paski!
No jak nic tylko gość wystroił się na snail-parade....fot:Adam Bujak

środa, 14 kwietnia 2010

SkorniczoneMiłe złego początki:Drewno wielopokoleniowe, po dobrowolnych przesiedleniach, 23 1/2 karatowe złoto. Będzie jeszcze miejscowo podmalowane i bejcowane. Korniczy kompleks mieszkaniowy objawi się w pełnym splendorze.Reszta pomysłów na blogu starego sadu.