piątek, 2 listopada 2012

zadusznie

(...) Powracam ciągle do stwierdzenia, że świat zewnętrzny jest niczym lustrzane odbicie świata wewnętrznego. Nowoczesna fizyka pokazała nam, że pod zewnętrznymi zjawiskami, najpierw ciał stałych, potem atomów, protonów i elektronów istnieją pola energii. My sami jesteśmy polem energii zanurzonym w ogromnym polu energii całego wszechświata. Nasze zmysły projektują nam świat na zewnątrz jako trójwymiarowy obiekt, w którym, jak się nam wydaje, żyjemy i się poruszamy. Ten świat jest jednak przejściowy. Nieustannie mylimy zewnętrzne zjawiska w czasie i przestrzeni z niezmienną Rzeczywistością.(...)
(...) Ale tak jak w lustrze, czy w tafli jeziora, na powierzchni ciągle zmieniających się form odbija się skryta boska rzeczywistość. Każda z religii ma na nią swe specyficzne określenie.(...)

Poszukujących dreszczyku duchowego odsyłam do źródła: http://www.wccm.pl/index.php?id=99
Przeczytałam od dechy do dechy - polecam - w zakładce Konferencje BEDE GRIFFITHS OSB

Pozdrawiam w ten piękny dzień, gdy nasi bliscy, którzy są już po drugiej stronie świata, spacerują z nami szczególnie blisko, pod rękę. 

wtorek, 30 października 2012

palnik jesienny

Zwracam się z gorrrącym apelem, aby nie panikować!
Tak, pochłodniało. Jest ciężko! Rajstopy nie są wygodne, to znaczy dla niektórych może są, ale pogoda nastraja raczej na bawełniane kalesonki, dwie pary.
Ja bardzo proszę, nie smutniejmy.
Jest tyle pysznych dań, napojów, pachnących fizdrygów! Cynamon, kardamon, pomarańcza. Psy cieszą się ze spaceru, dzieci zacierają mokre ręce i wyciągają śnieg z rękawów, bo bałwan się nie klei - będzie się kleił już niedługo! Na razie nastała pora wymiękania. Trwamy w fazie przejściowej, pomiędzy nartami a złotą jesienią.
Niech każdy pomyśli o pięknych rzeczach, do jasnej cholery ;)
Bardzo polecam odkurzenie zajęć ruchowych - aerobiku, jogi, pływania. Z ogromną radością mięśni i ducha! Ciało rzeźbi naszą świadomość. Termos z gorącą herbatą od Gosi po treningu - nieoceniony!
No i koniecznie ciepłe owijki na szyje i głowy.
Ja dostałam piękny zestaw kobaltowy, rozpraszający jesienną szarzyznę.fot.www-źródło nieznane
Trzymajcie się ciepło.