niedziela, 9 września 2012

nowy rok czyli co słychać gdy się zgłośni

Styczeń tradycyjnie służy do spisywania postanowień, odchudzania/tycia, byciu lepszym lub przynajmniej znośnym dla siebie i otoczenia. Jednak raz na jakiś czas można świadomie wejść w nurt rzeki, zwanej Powrotem do Domu  i może się to przytrafić niespodziewanie, bez Nowego Roku, w samym środku sierpnia.
Mąż zmienia pracę, ja wchodzę w nurt nowego cyklu zatrudnienia i pogrążam się po samo trzecie oko w pisaniu doktoratu. W tym roku musi być niemal skończony (doktorat, nie mąż). Zapisujemy się z całą rodziną na treningi różne, cętkowane i podłużne, gdyż w zdrowym ciele zdrowy chuch, czyż nie?

Jak mawia Pan Grzesiu, ważne decyzje zawodowe podejmujemy zazwyczaj w głupim wieku, serwując sobie więcej deserów z wyobrażeń niż pełnoziarnistych dań głównych. Zmiana zdania ciągnie się, lęk podgryza  ścięgna i powoduje niekontrolowany rozrost tkanek. Pan Grzesiu pod wpływem impulsu, z dnia na dzień rozstał się z ciążącym mu kontraktem. Sprawę przemyślał już wcześniej i czekał na znak z nieba lub ziemi.
Chyba dostaniemy zakaz wchodzenia do firm, bo działamy na pracowników zbyt, hm ... oswobadzająco ;D

Raz na milion lat zdarza się malutki przełom we właściwym miejscu i wpuszcza tyle światła, że nie można już się zatrzymać.
Stanęliśmy zgodnie, we dwoje, wobec czasu zmian. Tu panują już inne reguły. Cumujemy rzadko, coraz rzadziej. Życzę nam i Wam bezpiecznej żeglugi.

taki tam mały wernisażyk

Szeptem zapraszam wszystkich zainteresowanych na kameralną wystawę ceramiki artystycznej, na której znajdą Państwo piękne okazy myśli twórczej plastyków w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Podkarpaciu.  Dużo tradycji i regionalizmu, wiele nowości i nut płynących prosto z etnicznego serca. No i na dodatek zupełnie niepodkarpackie ośmiornice, które przypełzły aby towarzyszyć biżuterii i świecznikom z Pracowni MAHI z Rzeszowa!
Dziś wernisaż w Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy Okrzei, zapraszamy aby obejrzeć Ziemię -Glinę  która staje się Ciałem, Bytem i Artefaktem.Wystawa czynna do 16 września 2012.
Plakat pobrany ze strony http://www.wdk.podkarpackie.pl/