piątek, 12 marca 2010

For Paramedic_on_boardAle wiesz, żebyś się nie odzwyczaił od pisania w czasie wolnym;)

polecam opowieści z dreszczykiem: http://paramediconboard.blogspot.com/


fot:dr
resorak syna, grzyb z gminy Niemce k.Lublina

Renesanceyourself
Technologia w domu i zagrodzie. Żeby jeszcze człowiek wiedział jak, to by się na Giocondę codziennie robił.

Tylko dlaczego czuję się jak klocek?
Bo to zły fotoszop był?http://farm2.static.flickr.com/1433/628730467_0b39c5ef94.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/8d00d987498566214a407b5f66655abb,14,19,0.jpg

czwartek, 11 marca 2010

Jedno nazwisko, wiele kamieni

Napisałam o nim sporo i wciąż mnie fascynuje.
A może już go znacie?
Architekt, który razem z robotnikami miesza zaprawę, muruje, wybiera kolor cegły. Maluje fakturami marmuru, zaprasza stare rzeźby do nowych wnętrz. Przywołuje wąskie uliczki średniowiecznych miast.


Pierwsze dwa zdjęcia to kościół Bożego Miłosierdzia w Krakowie na Os. Oficerskim, proj. Stanisław Niemczyk, Marek Kuszewski, trzecie zdjęcie : kościół Ducha Świętego w Tychach, pozostałe: Tychy - Paprocany, kościół (w budowie) Świętych Franciszka i Klary, Stanislaw Niemczyk.

A few churches of Stanislaw Niemczyk, one of the most interesting architect, most of pics: construction of franciscan church and monastery in Tychy-Paprocany
He creates incredible re-historic sacral spaces and objects.

środa, 10 marca 2010

Niebo nie spadnie samo, trzeba je osiągać
Relacja z pięknego (jak zwykle) lotu kolegi, okolice Łańcuta, motolotnia.
fot:cihyy
Pozdrowienia dla Cihego ;)
Bobby's flying pictures.

Dokąd ja ten rum niosłam, zanim pocztę ze zdjęciami odebrałam i go otworzyłam? A... ciasto robię. To uciekam już. Przyziemne stworzenie jestem, nielot, jak ptak Dodo. Moim żywiołem glina, drewno.

Ale piękna wyprawa, prawda? Może by tak pomalować, kolory jak u ... Stanisławskiego w zimowych epizodach.Niech nikt nie mówi, że zima niemalarska jest:

wtorek, 9 marca 2010

Belfer do wynajęciaPonieważ jak wszyscy zgromadzeni tu przed ciekłokrystalicznym bądź szklanym ekranem wiedzą, życie to nie bajka i ciężko czasem z pracą bywa, człowiek musi radzić sobie na różne sposoby. Jednym z nich jest proszenie o pomoc przy wykonywaniu obowiązków - Rodzinę.
Mąż jak wiadomo to obcy chłop, który krewnym nie jest, za to jeśli bystry i oddany swemu losowi to pomagać lubi.

Wzięłam go na zajęcia do jednej ze szkół, w której pracuję, aby wspomagał dobrym słowem i gestem. Szkoły jak są doinwestowane każdy widzi, nawet te prywatne, baterii w pilocie brak, telewizor nie współpracuje z laptokiem a jedyna zaciemniana sala do projekcji jest chroniona polem siłowym i zasiekami bo informatyk boi się, ze ktoś zje mu rzutnik cyfrowy.

Absolutnie nie nadaję się do prac wysokościowych, jak szukanie gniazda do wpięcia kabli; tym ochoczo zajął się Mąż. Ja udałam się nie bez irytacji do dyrektora na rozmowę o dostępności sprzętu, zostawiając studentów na pastwę mojego pana.

Jakże się zdziwiłam wracając, gdy zobaczyłam całą gromadkę skupioną jak sikorki na gałązce jarzębiny, roztrząsających zawiłe kwestie frezowania materiałów, podświetleń ścian i doboru kolorów; nadruków na tekstylia i transparentności farb do tkanin!
Tym optymistycznym akcentem chyba zakończę karierę w edukacji i przekażę pałeczkę Temu-Co-Zawsze-Się-Wzbraniał ;)))

rys:rodzina wycięta przez dziecko


ps. ja to ta po lewej w kiecce, nie wiedzieć czemu zawsze krótkowłosa

poniedziałek, 8 marca 2010

Oblicza zazdrości
...znam ten wzrok - wyrok na psa już zapadł, wieczorem, pośrodku ciemnego pokoju, kiedy nastąpi szczyt kociej aktywności czyli około 3-4 w nocy będą się działy sceny straszliwe...cienie już długie, noc niedaleko... strzeżcie się!

Maria: " ładny kot, a takie z niego bydlę"
asystentka weterynarza Ula, doradzająca środki uspokajające w karmie: "Nie chciałabym zostać z nim sam na sam w środku nocy"
Szczurzy Pysk, kot sąsiadów: "Mraaaaaaauuuu!"

niedziela, 7 marca 2010

Lollipops, lollishoesCzyli smaczne buciki na poprawę nastroju niesłusznie zimowego!

http://www.dezeen.com/2010/03/07/lolice-shoes-by-belma-arnautovic/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dezeen+(Dezeenfeed)
Belma Armautović, ASP Sarajevo

więcej o ciekawych butach: http://www.dezeen.com/2010/03/07/lolice-shoes-by-belma-arnautovic/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dezeen+(Dezeenfeed)