sobota, 10 kwietnia 2010

Prasowanie Rzeczy Ostatecznych

Zamyślona jestem od rana, odkąd telefony moich studentów zaczęły na zajęciach podskakiwać w obłąkanym tańcu sms-ów, moja również. Sms od mojej mamy wieszczy tylko rzeczy niezwykłej wagi. Wagi państwowej.
Jak nad czymś intensywnie myślę, to prasuję. W głowie dźwięczy mi spokojny i zdumiony głos premiera Mazowieckiego " Pytacie mnie, a ja nie wiem co wam odpowiedzieć".
Wciąż szukam kolejnych ubrań do rozmyślań. Może komuś coś wyprasować?


(in english about this tragedy:) http://politics.gather.com/viewArticle.action?articleId=281474978164415

piątek, 9 kwietnia 2010

Totemiczne kredki

w pudełeczku noszę, ale takiego dłutka obrotowego to nie mam, bo zgubiłam ;(
Ktokolwiek znajdzie - niech powie!
Dziś szoruję papierem ściernym deski pod złocenia, doczyszczam gipsy i robię podmalówki.W ogrodzie. Wiosna! Koty wiszą łbami do dołu ze schodów i skubią trawę jak pręgowane owce (inspiro dla Kasi Bajerowicz ;D) Posadziłam tykwy w doniczkach, czas zaplanować pergolę przy pracowni!
Jutro o 8 rano będę ze studentami wgrzewać flex w materiał, pozwól mi Boże, żebym to przeżyła bez ran topionych i pożaru szkoły.
Detal - szczurek.
Cudne, prawda? Precyzja dentystyczna.

----> http://www.diemchau.com/
blog: http://tinyhaus.blogspot.com/

czwartek, 8 kwietnia 2010

Reklama dźwignią handlu

Mój ulubiony sklepik z Art.Metalowymi "U Dziadka" - wytworna ekspozycja wpisująca się w nurt sztuki konceptualnej:
czyli czym sklep bogaty na wiosnę tym rad ;D
Pozdrawiam panie sprzedawczynie!

fot:hipkowa komóra

Ubi nihil, ibi nihil

Ciekawego posta wysmarował jeden z moich ulubionych blogerów o projektowaniu. Weszłabym głębiej i ukłoniła się Ockhamowi; nie mnożyć bytów!

Chyba już każdy boi się zaglądać do lodówki po świętach - CO ZROBIĆ Z TYM CIASTEM I SAŁATKĄ??? Co zrobić z pchającą się w okna wiosną i nowymi modami? Gdzie upakować ów nadmiar, nie tylko kilogramów w pasie, również rozrost oczekiwań, apetyt na nowości? Jak zareagować na piękną promocję dysków mobilnych?
Co zrobić?

Nic nie robić ;D
Wypaść z obiegu, co za satysfakcja! Być wszystkim i niczym, do niczego się nie mieszać....Ubi nihil, ibi nihil.
Autor:kiddohttp://www.pakamera.pl/torebki-z-recyclingu-duza-torba-na-ramie-nicaragua-nr332866.htm
http://www.pakamera.pl/torebki-z-recyclingu-duza-torba-na-ramie-nicaragua-nr336335.htm
www.pakamera.pl

Polecam :http://zsah.blox.pl/html
Przeczytajcie i pooglądajcie sami.


UEG założone przez Michała Łojewskiego i Anię Kuczyńską to concept-fashion brand produkująca proste ubrania wykonane głównie z tyveku, bazujące na teorii konsumpcjonizmu, posługujące się współczesnym językiem ikon i znaków. Grafika zajmuje naczelne miejsce w każdym z projektów i zwykle oprócz wymiaru estetycznego pełni również funkcję manifestu.Pomysł był już wałkowany wiele razy, również w Polsce, a tu echa zagramaniczne, - torby zrobione np. z folii plandekowych (zużyte reklamy, banery, itp.)
http://www.dezeen.com/2009/08/13/billboard-bags-by-artecnica/
Czyż to nie poczciwe siatki noszone przez nasze mamy i babcie do sklepu jak za dawnych, przedreklamówkowych czasów?

Ps. A propos - moją pierwszą foliową reklamówką była jednorazówka austriacka z sieci sklepów Aldi. Od tego symbolu luksusu z zachodniej Europy wzięliśmy imię dla naszego pierwszego psa w 1986 roku.

wtorek, 6 kwietnia 2010

Baby Wielkanocne ;D
Z pozdrowieniami dla Gospodarzy i Szanownych Gości Świątecznych - Wędrownej Konsuelli, Victora i Victorii, Basi i Artka - składa autorka bloga wraz z Wandeczką!
Koszulki - prawa na 10-lecie festiwalu Satyrblues (projekt Victora), lewa - gadżet na koncert Rycha Kotzena w czerwcu (pomysł i wykonanie Michała) ;D Więcej info w czasie najbliższej audycji Blues Attack w Radio Rzeszów (vide banerek w pasku bocznym bloga) - słuchajcie, a prawdopodobonie usłyszycie nas w zapowiedzi ;D

Obrazek autorstwa Adamusa z prywatnej kolekcji Redactora Victora. Dziekuję za udostępnienie. Czuję się jak Nergal u boku Dody ;D


ps. wyślij SMS na nr 666 o treści jak w temacie, a otrzymasz tapetę do komóry z naszym zdjęciem!

niedziela, 4 kwietnia 2010